Jawa 350/632

Dočasná náhrada za poruchový typ 350/638. Rám je typu 350/638, motor 350/634 s 14V/15A alternátorem PAL.

Úpravy

Fajfky - kopie vodotěsných NGK

Tak jsem se rozhodl, po problémech se zapalováním v dešti, namontovat vodotěsné fajfky NGK. Leč NGK nebylo a tak jsem vzal jejich kopii. Co se dělo dále se můžete dočíst:)
Po té, co mi během cesty vysadila již značně letitá fajfka značky Tesla, jsem se rozhodl vyměnit tyto za nějaký modernější typ. Chtěl jsem vodotěsné fajfky. To byl základní požadavek. Prodejcem mi bylo nabídnuto několik typů. První typ byl kabel s fajfkou v jednom kusu. Fajfka měla zakončení typu SAE a byla bez odrušení. Proto jsem ji odmítl.
Jako další mi byla nabídnuta fajka značky Tesla. Klasická bakelitová s odrušovacím odporem 3kOhmy. Tu jsem odmítl, neb tento typ jsem na motorce již měl. Jako poslední mi byla nabídnuta kopie fajfek NGK. Dokonce i značení měla stejné. Řekl jsem, proč ne a fajfky zakoupil v počtu dvou kusů. Cena byla 50Kč za kus. Nevydržím to a sdělím Vám resumé již nyní: pěkně jsem si nasral do bot. Jinak se to totiž říci nedá.

Krabička:

Krabička Krabička Krabička
 
Než jsem fajfky započal montovat, tak jsem proměřil odpor. Nic. Ohmmetr si stál sveřepě na svém a odmítl ukázat, že by ve fajfce vůbec nějaký odpor byl. Prostě mezi kontaktem svíčky a VN kabelu nebyl vůbec žádný procházející proud. Budiž, řekl jsem si, asi to mají ošetřeno. Tak jsem fajfku namontoval na VN kabel, ale zapomněl jsem na kabel dát krytku proti vodě. Takže jsem fajfku zase sundal.

Překvapení bylo následující: vrut z fajfky zůstal uvnitř kabelu a naprosto bez problémů vypadl z fajfky.

Fajfka Fajfka Trn
Fajfka Fajfka


Nevěřícně jsem kouknul do fajfky, a tam, kde by měl dle očekávání být nějaký další kontakt, popřípadě odpor, nebo prostě tak něco, zela jen holá díra. Zkusil jsem dovnitř fajfky dát drátek a proměřit odpor. Nyní ohmmetr ukazoval procházející proud ovšem s nulovým odporem. Vše dokládá následující fotodokumentace.
Druhá fajfka jakžtakž šla namontovat, ovšem zapalování s ní vynechává a pořádně začne fungovat až silně zahřátá.
Fajfky jsem nereklamoval, neb jsem si jakožto správný blbec nevzal účet. Před těmito fajfkami varuji.
Poslední komentáře
02.12.2010 10:48:25: Mám úplně stejnou zkušenost